vieglas un saldas, šajās smalkmaizītēs tiek piedāvātas neparastas brokastis.

Ienesīgums: 12 Prep laiks: 0:35 Kopējais laiks: 1:15 Sastāvdaļas Kekstu: 12 ēd.k. nesālīts sviests 1 1/4 c. universālie milti 1 c. rudzu milti 1/4 c. kokosriekstu milti 1 c. cukurs c smalki sasmalcināts nesaldināts kokosrieksts 1 ēdamkarote. cepamais pulveris 1 1/2 tējkarote. Kosher sāls 1 var viegli kokosriekstu piens 4 olu baltumi Topping: 3/4 c. smalki sasmalcināts nesaldināts kokosrieksts 3 ēd.k. cukurs 3 olu baltumi Norādes
  1. Uzkarsē krāsni līdz 350 grādiem F un novieto plauktu centrā. Sviestu un miltus - 12-smalkmaizītes. Lielā traukā maisīt kopā miltus, cukuru, kokosriekstu, cepamo pulveri un sāli. Vidējā traukā, sasmalciniet kopā izkausētu sviestu, kokosriekstu pienu un olu baltumus. Mīksti sakrājiet sviesta maisījumu ar miltu maisījumu.
  2. Lai uzpildītu: nelielā traukā kopā sajauciet papildinātas sastāvdaļas; atlikt malā.
  3. karote mīklu uz smalkmaizītes tases un liekšķere apmēram 1 ēdamkarote rezervēta topping par katru smalkmaizīte. Cepiet no 35 līdz 45 minūtēm, pagriežot pannu uz pusēm, līdz mafins atsperes pieskaras. Pavelciet smalkmaizītes un novietojiet to malās, lai atdzesētu.

    Meklējat vairāk brokastu receptes? Sāciet dienu ar vienu no mūsu franču grauzdiņš receptēm, viegli quiche receptēm, vai brokastu trauku receptes kas baro visu ģimeni.

Pošalji Komentar