Gardas panna mērci ar aveņu ievārījumiem, šalotes un balzamiko etiķi uzliek pamata vistas saute.

Cal / Serv: 245 Ienesīgums: 4 Pavārs laiks: 0:20 Kopējais laiks: 0:30 Sastāvdaļas 1 ēdamkarote. olīveļļa 4 vidēji bez ādas, bez kauliņiem, vistas krūtiņas 1/2 tējk. sāls 1/4 tējk. malti melnie pipari 1 vidējā salātu 1/2 c. vistas buljons 1/2 tējk. kukurūzas ciete 3 ēd.k. bezzaļu aveņu ievārījums 2 ēdamk. balzamiko etiķis Norādes
  1. Nonstick 12 collu vāciņš, sildiet eļļu vidēji lielā siltumā līdz karstumam. Pievienojiet vistu un apkaisa ar sāli un pipariem; pavasot 8 minūtes. Pagrieziet vistas gaļu. Samazināt siltumu līdz vidējai; pārklājiet un vāriet 8 minūtes ilgāk vai līdz sulas paliek acīmredzamas, kad biezākā vistas daļa ir izurbta ar nazi. Pārnesiet vistu uz šķīvi.
  2. Tajā pašā sīpoliņā sagrieziet šalotes 2 minūtes, bieži maisot. Bļodiņā samaisiet buljonu un kukurūzas cieti. Pievienojiet buljona maisījumu, ievārījumu un etiķi uz kastrolēm; siltums vārās virs vidēja un liela siltuma. Pagatavojiet mērci 2 minūtes vai līdz nedaudz sabiezē, maisot. Atgriezt vistas uz kastrolēm; siltumu caur.

Pošalji Komentar