Jeśli chcesz, zapisz pomarańczowe skórki, aby uzyskać kandyzowaną skórkę cytrusową. Odetnij zewnętrzną skórkę owoców i odłóż ją, a następnie odetnij pozostałą część i odrzuć.

Czytaj więcej + Czytaj mniej Plony: 10 Czas przygotowania: 0:30 Czas całkowity: 1:15 Składniki 1/2 c. surowe migdały 1/4 c. cukier granulowany Sól gruboziarnista 1 c. mąka uniwersalna 6 łyżek. niesolone masło 2 łyżeczki. sproszkowana żelatyna 1/2 c. półtorej 1/2 1/2 c. zwykły jogurt grecki (2 procent) 1/4 c. zapakowany jasnobrązowy cukier 3 średnie pomarańcze pępkowe Wskazówki
  1. W maszynce, migdałach impulsowych, cukrze granulowanym i 1/2 łyżeczki soli do drobno zmielonego. Dodaj mąkę; impuls do połączenia. Dodaj masło i puls, aż mieszanina będzie krucha i będzie się trzymała razem, gdy zostanie ściśnięta. Naciśnij okruchy w dolnej i górnej części 8-calowej tartej patelni do tart z wyjmowanym dnem. Zablokuj 15 minut. (Aby przechowywać, przykrywać i zamrażać, do 1 miesiąca.)
  2. Rozgrzej piekarnik do 350 stopni. Umieść tartę na obrzeżonej blachy do pieczenia i piecz się, aż ciasto będzie złotobrązowe i gotowe, od 30 do 35 minut. Ochłodź na stojaku z drutu 10 minut, następnie usuń pierścień tarty i ostudź całkowicie.
  3. W małej misce posyp żelatynę na 2 łyżki zimnej wody i pozostaw 5 minut. W małym rondlu, ciepłe pół na pół na średnim. Gdy zacznie parować, dodaj mieszaninę żelatyny i mieszaj do rozpuszczenia, około 1 minuty. W średniej misce wymieszaj jogurt, brązowy cukier i szczyptę soli. Wymieszaj ciepłą półtorej mieszaniny z jogurtem. Wlać nadzienie do schłodzonej tartej muszli i przechowywać w lodówce do momentu ustawienia, 2 godziny (lub do 1 dnia).
  4. Za pomocą ostrego noża do parowania odetnij końce pomarańczy. Po krzywa owoców, odciąć skórki, usuwając jak najwięcej białka. Pokrój pomarańcze na 1/4 cala grubości rund i usuń wszelkie nasiona. Tuż przed podaniem ułóż pomarańczowe plastry na wierzchu tarty.

Pošalji Komentar