Dice pancetta. Pokrój zieloną fasolę na 2-calowe kawałki; pociąć każdy grzyb na ćwiartki. Na niedopałkowym patelniku o średnicy 12 cali na średnim ogniu gotuj pancettę, aż się zrumieni. Łopatką ze szczeliną usuń pancettę do miski, zachowując 2 łyżki stołowe do przyrządzenia.

  1. Przygotuj mafaldę w saucepie, jak kieruje ją etykieta, używając 2 łyżeczek soli w wodzie. Opróżnij mafaldę, zachowując 1 szklankę makaronu do gotowania. Wróć mafalda do saucepot; trzymaj się ciepło.
  2. W międzyczasie, na mokrej patelni na średnim ogniu, ugotuj zieloną fasolę i 1/4 łyżeczki soli aż do miękkości, około 10 minut, często mieszając. Z płaską łyżeczką, usuń zieloną fasolę do miski z pancettą.
  3. Na tej samej patelni z gorącą oliwą lub olejem sałatkowym gotuj grzyby i 1/2 łyżeczki soli, aż grzyby będą miały złoty kolor, a cały płyn wyparuje.
  4. Mieszać w bulionie o smaku kurczaka, fasolce szparagowej, pancettcie i zarezerwowanej wodzie do gotowania makaronu; na dużym ogniu, podgrzej do wrzenia. Zredukować ciepło do niskiego; przykryj i gotuj na wolnym ogniu 3 minuty lub do momentu, gdy zielona fasola będzie miękka.
  5. Aby podać, umieść mafaldę w dużej misce; na górze z miksturą z zielonej fasoli. Udekoruj zarezerwowaną pancettą. Rzuć przed podaniem.

Pošalji Komentar