Cal / Serv: 400 Derīgums: 18 Pavārs laiks: 0:03 Kopējais laiks: 3:00 Sastāvdaļas 3/4 c. cukurs 3/4 c. sviesta garšas saīsināšana 1 tējkarote. cepamais pulveris 1 1/2 tējkarote. vaniļas ekstrakts 1/4 tējk. sāls 1 liela ola 2 c. universālie milti c. krēmveida zemesriekstu sviests 1/4 c. piens 3 ēd.k. konditorejas cukurs 2 kvadrāti Norādes

  1. Lielā bļodā ar maza ātruma maisītāju, sajauciet cukuru, saīsiniet, cepamais pulveris, vaniļas ekstrakts, sāls un olu, līdz tas ir sajaukts. Palielināt ātrumu līdz augstam; beat līdz maisījums ir viegls un pūkains, reizēm skrāpējot trauku ar gumijas lāpstiņu.
  2. Ar koka karoti, samaisiet miltus, lai iegūtu mīkstu mīklu. Sadaliet mīklu pa pusēm; veidojiet katru disku. Aptiniet katra ar plastmasas iesaiņojumu un atdzesējiet vienu stundu vai līdz mīkam ir pietiekami stingrs, lai to ruļļos.
  3. Mazā bļodā, līdz zemes gabalam samaisiet zemesriekstu sviestu, pienu un konditorejas cukuru.
  4. Uzkarsē cepeškrāsni līdz 375 grādiem F. Uz viegli izšķīdinātas virsmas, ar izkausētu rullīti, velciet pusi mīklas, kas ir 1/8 collu biezas, saglabājot atlikušo mīklu ledusskapī. Ar izkaisītu 3 collu apaļu vai rīvētu sīkfailu griezēju, sagriež mīklu pēc iespējas vairāk kārtu, saglabājot apgriezumus.
  5. Ar pankūku turneri novietojiet pusi no apaļām gabaliņām, 1/2 collas pāri, uz neattīrīta liela sīkfaila loksne. Karote ar nelielu noapaļotu tējkaroti zemesriekstu sviesta maisījuma katras kārtas centrā uz sīkfaila lapas. Nogrieziet zemesriekstu-sviesta maisījumu, lai saplacinātu; top ar otro sīkfailu apaļu. Ar dakšiņu uzmanīgi nospiediet sīkfailu malas, lai zīmogu padarītu, padarot dekoratīvu malu.
  6. Cepiet cepumus 10 līdz 12 minūtes, līdz malas ir zeltainas. Ar pankūku turneri noņemiet sīkdatnes, lai atdzesētu. Atkārtojiet ar atlikušo mīklu un izgriezumiem un zemesriekstu sviesta maisījumu.
  7. Smagā nelielā kastroņa pārāk zemā siltumā, siltā šokolāde, bieži maisot, līdz kausēta un gluda. Karote kaulēties šokolādi mazā, smagā plastmasas maisiņā. Izgrieziet nelielu atveri maisa stūrī.
  8. Uz ilga papīra ar vaskpapīru, sakārtojiet cepumus vienā slānī pēc iespējas tuvāk. Turiet šokolādes pildījumu maisiņā vairākus collas virs sīkfailiem un, ātri strādājot, nogludiniet šokolādi ar cepumiem uz zigzaga. Ļaujiet šokolādes žāvēt apmēram 30 minūtes, līdz tās ir stabilas (vai 15 minūtes sildiet ledusskapī). Glabājiet cepumus cieši noslēgtā traukā.

Pošalji Komentar