recepte Autors: Scott Dolich Scott Dolich, šefpavārs un īpašnieks Portland, Oregonas Park Virtuves restorāns un F & W Best New Chef 2004, Viņš saka: "Tas ir lielisks vakariņu pusdienām," viņš saka. "Jūs varat saīsināt īsās ribas vienu vai divas dienas iepriekš un sasildīt tās krāsnī, kad tās vajadzīgas." Dolich simmers īsu

Lasīt vairāk + Lasīt mazāk Ienesīgums: 4 Kopējais laiks: 3:25 Sastāvdaļas 8 gaļas liellopu gaļa īsas ribas (6 mārciņas) košera sāls 1/4 c augu eļļa 2 sīpoli 2 Granny Smith āboli 1 galvas ķiploki 1 burkāns 1 selerijas rinda 1 c sausa šerija 1 c tomātu biezeni 4 žāvētas lauru lapas 3 c. buljonis Svaigi malti pipari Kartupeļu-ābolu "Risotto" Norādījumi
  1. Dziļi saīsiniet īsās ribas ar sāli, pārklājiet ar p Lastic un ledusskapis uz nakti. Pirms ēdiena gatavošanas atvelciet ribiņas līdz istabas temperatūrai.
  2. Uzkarsē cepeškrāsni līdz 325 grādiem F. Lielā pankūkas laikā sildiet eļļu līdz mirdzumam. Pievienojiet 4 īsās ribas un uzklājiet pār vidēji augstu siltumu, līdz brūnās no visām pusēm, apmēram 15 minūtes. Pārnes uz cepšanas pannu. Atkārtojiet ar atlikušajām īsajām ribām.
  3. pievienojiet sīpolu, ābolu, ķiploku, burkānu un seleriju uz pankūkas un pagatavojiet mērenā siltumā, laiku pa laikam maisot, līdz mīkstina, apmēram 8 minūtes. Dekorējiet dārzeņus traukā. Pievienojiet ķirziņu uz pudelītes un uzkarsējiet uz karstas virsmas, noberiet visus brūnas kauliņus, kas atrodas pannas apakšā. Pievienojiet tomātu biezeni, lauru lapas un vistas buljonu un uzvāra. Ielieciet maisījumu pa īsām ribām. Cepiet pannu ar foliju un cepiet apmēram 1 stundu un 45 minūtes, līdz gaļa ir ļoti maiga.
  4. Pārnes īsos ribas uz šķīvi un pārklāj ar foliju. Cepiet vārīšanas šķidrumu caur rupju sietu, kas atrodas lielā kafijas galā, nospiežot uz cietajām vielām un pēc iespējas vairāk nospiežot dārzeņus. Nogrieziet taukus ar kausu. Vāra mērci augstā temperatūrā, līdz tiek samazināta līdz 3 tasēm, apmēram 20 minūtes. Pagatavo ar sāli un pipariem. Iestatiet 2 īsās ribas uz katras plāksnes un pārklājiet ar mērci. Pasniedz kartupeļu-ābolu "Risotto" blakus.
  5. Izveidot priekšu: recepte var sagatavot, veicot 3. darbību, un atdzesēt līdz 3 dienām. Atbrīvojieties no taukiem uz virsmas un atkārtoti sasildiet, pārklāj to 350 grādu fāzes krāsnī, līdz tā sasilda apmēram 30 minūtes.

Pošalji Komentar