desertu bez taukiem, aromāts ar žāvētiem persikiem, kā arī svaigiem bumbieriem, āboliem un dzērvenēm, kas apceptas apelsīnu aromātiskā vaniļas sīrupā.

Cal / Serv: 140 Derīgums: 20 Pavārs laiks: 0:25 Kopējais laiks: 0:50 Sastāvdaļas 1 nabu apelsīns 1 c. cukurs 2 nūjas kanēlis 1/2 vaniļas pupas 4 lieli, bet gatavi Anjou vai Bosc bumbieri 4 lieli Golden Delicious āboli 2 c. dzērvenes 2 iepakojumi žāvēti persiki Norādes
  1. No oranžas, ar dārzeņu mizotājs, noņemiet 3 lentes mizas (apmēram 1 collas platas katra); izspiest 1/2 tase sulas.
  2. 5-6 kvarca mērciņā, ielieciet cukuru, kanēļa nūjas, vaniļas pupiņu, apelsīnu miziņu un 3 1/2 glāzes ūdens; karsē līdz viršanas temperatūrai lielā daudzumā, bieži maisot, līdz izšķīst cukurs. Samazināt siltumu vidēji zemam; pārklājiet un vāra 10 minūtes, laiku pa laikam maisot.
  3. Pievienojiet bumbierus un ābolus sīrupam, viegli maisot, lai tos kombinētu; siltumu viršanas temperatūrai lielā siltumā. Samazināt siltumu vidēji zemam; pārklājiet un vāriet 8 minūtes vai līdz bumbieriem un āboliem. Maisīt dzērvenes un persikus; pavārs 1 minūti ilgāk. Augļu maisījumu ielej lielā karstumā drošā bļodā; samaisiet apelsīnu sulā. Pārklājiet un atdzesējiet vismaz 4 stundas vai līdz 3 dienām, lai flavors varētu sajaukt.

Pošalji Komentar